Sosyal Medya Hakkında

İnternetin yaygınlaşmasıyla birlikte daha önemli bir konuma gelen sosyal medya, farklı bir dünya gibidir. İnsanların sanal ortamda kendilerini daha rahat ifade edebilmeleri, herhangi bir baskı olmaması ve benzer nedenlerden dolayı insanların sosyal medya platformlarında geçirdikleri süreler hızlar artmaktadır. Geçmişte sınırlı sayıda olan bu platformların sayısı da insanların beklentilerine bağlı olarak artmaktadır. Dolayısıyla da sosyal medya platformları, farklı amaçlar için kullanılmaya başlamıştır. Geçmişte sadece zaman geçirilen ve insanlar ile iletişim kurulan bu ortamlar, çok fazla kullanıcı olmasından dolayı günümüzde reklam, tanıtım ve benzer amaçlar için etkin olarak kullanılır. Yaptığı reklamlar ile çok yüksek rakamlar kazanan hesaplar bile vardır ve bu alan her geçen gün biraz daha büyümektedir.

Sosyal medya denildiği zaman insanların aklına ilk olarak birkaç tane platform gelir. Fakat biraz dikkatli düşünüldüğünde bu platformların sayısının oldukça fazla olduğu görülecektir. Bunun nedeni, söz konusu alanlara olan ilgidir. Akıllı telefon kullananların neredeyse tamamı en az bir sosyal medya platformu kullanmaktadır. Birden fazla platform kullanan kişi sayısı da azımsanmayacak kadar fazladır.

Günümüzde insanlar boş zamanlarının önemli bir kısmını sosyal medyada geçirmeyi tercih eder. Buradan düşüncelerini özgürce açıklayabilmek ve diğer insanlara daha hızlı ulaşmak, sosyal medyanın en önemli artılarındandır. Etkileşimin çok fazla olması, toplumsal duyarlılıkların da merkezini artık bu ortamlara taşımıştır. Gelecekte sosyal medyanın çok daha güçlü olacağı tahmin edilmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*