Özel Ders Almak

Özel Ders

Özel ders, öğretmenin bir veya birkaç öğrenciye verdiği derse denilir. Burada birebir eğitim söz konusudur ve bundan dolayı verilen eğitimin başarı oranı çok yüksektir. Sınıfların kalabalık olması, derslerin öğrenci seviyesine göre anlatılmaması, dersi anlamayan öğrencilerin öğretmenlerden ve arkadaşlarından çekindiği için anlamadığı yerleri soramaması gibi bir takım nedenlerden dolayı öğrencilerin başarısı düşmektedir. Bu durumda öğrencilerin ders bakımından desteklenmesi gerekir. Mevcut seçeneklerden en mantıklısının ise özel ders olduğunu söylemek yanlış olmaz. Burada, okuldaki olumsuzlukların hiçbiri yoktur ve öğrenciler kendilerini çok daha rahat hissederler. Bu durum ise öğrencilerin hem okul başarısını artırır hem de sınavlara daha etkin hazırlanmalarını sağlar.

Özel Ders Hakkında

Eğitim sisteminin bireysel farklılıklara cevap verememesi, okulun yanında destekleyici eğitimleri gündeme getirmiştir. Bunlardan birisi de özel derstir. Özel ders, branş öğretmeni tarafından birebir verilen derstir. Özel ders sayesinde öğrencilerin başarı oranlarının ciddi şekilde arttığı bilinen bir gerçektir. Çünkü öğrenciler bu dersler esnasında anlamadıklarını anında sorabilmekte, arkadaş çekincesi yaşamamaktadır. Bunun haricinde ise verilen ders, öğrencinin seviyesine göre verilir. Böylece öğrenci, dersi anlamama gibi bir sorun yaşamaz. Günümüzde sınavların çok belirleyici bir rol oynamasından dolayı özellikle sınavlara girecek olan öğrencilerin özel ders alması uzmanlar tarafından önerilmektedir. Her ne kadar özel ders için ödenmesi gereken rakamlar biraz yüksek gibi görünse de eğitime yapılan harcamaların asla boşa gitmeyeceği unutulmamalıdır.

Özel Dersin Faydaları

Geleceğimiz olan çocuklarımızın eğitimi hemen her şeyden önemli olmaktadır. Bu yüzden onları kalabalık sınıf ortamlarında kaybolmaya terk etmemek gerekmektedir. Özel dersin faydaları arasında yer alan ve en önemlilerinden birisi olanı, çocuklarınızın içerisindeki cevheri ortaya çıkarmalarını sağlamasıdır. Özel ders;

  • Çocuklarınızın sınıf içerisindeki sağlayamadıkları iletişimi sağlamalarına olanak tanır.
  • Eğitim ve öğretim için en önemli şart olan etkili iletişim özel ders ile çok daha kolay sağlanabilmektedir.
  • Öğrenmekte zorlandığı branşla ilgili ders alması sağlanarak sadece o eksiğinin kapatılması için en etkili yöntemdir.
  • Özgüveni yüksek ve başarılı bir eğitimci sayesinde eksik olduğu alandaki ders açığını özel ders ile rahatlıkla kapatacaktır.
  • Çocuklarınız sınıfta kazanamadıkları performans ve özgüvenlerini özel dersle kazanacak ve bunu sınıf ortamında da sergileyeceklerdir.

Özel Ders Neden Gereklidir?

Ülkemizde genelde sınıflar normal seviyenin üzerinde öğrenici sayısına sahip olmaktadır. Bu yüzden birçok öğrenci gerçek potansiyelini bu tür kalabalık ortamlarda ortaya çıkaramamaktadırlar. Özel ders sayesinde bu durumda olan öğrenciler kendilerini çok daha iyi ifade etme olanağı bulabilmekteler.

Çünkü eğitimin en temel ve ilk şartlarından birisi kaliteli iletişim olmaktadır. Kalabalık sınıflarda ise kaliteli iletişimin sağlanması oldukça zor olmaktadır. Özel ders aldırmak önemli mi diye soranlara biz genelde bundan bahsediyoruz. Çünkü başarılı bir iletişimin olmadığı yerde eğitim ve öğretimden bahsedilemez.

Alanında uzmanlaşmış ve gerçekten iletişimi kuvvetli olan öğretmenler özel ders sayesinde çocuklarınıza birçok şey katacaktır. Bu gibi öğretmenler çocuklarınızın içerisindeki devi uyandırmada çok etkilidir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*